İnşaat, Kanalizasyon ve Alt Yapı Çalışmalarında 25.Yıl © Sektörün Lider Kuruluşu

Türkiye'nin Her Yerine
Profesyonel Altyapı Çalışmaları

0.(312) 478 58 71 pbx
info@kanaltemizleme.org

0.(554) 569 43 33
7/24 Hizmet Kalitesi

Otel, Restaurat, Villa gibi sosyal tesislerin yemekhane ve yemek şirketlerinin mutfaklarında bulunan ocakların ve bunların üzerinde bulunan bacaların yemek kızartma buharıyla oluşan yağlı tabakanın temizlenmesi ve sanitasyonu

(Güvenli ve hijyenik kullanılması için yapılan işlemler)

(Temizliğin Önemi Ve Amacı)

Ocaklarda pişmekte olan yemeğin üzerine buharın sıcaklığıyla baca içinde oluşan ve kavuçuklaşan yağların ocak üzerindeki yemeğe düşerek zehirlenmeye yol açması

Ağır yağ kokusunun mekana sinmesi ve kalıcı pis kokunun konuklarınızı ve müşterilerinizi rahatsız etmesi.

Atık yağların zamanla baca içersinde bakteri üretmeleri ve mekanın hijyenini bozması.

Baca içinde yoğunlaşan yağ tabakasının doluluk oranının çok olması nedeniyle yemek ve kızartma buharının dışarı atılmasını sağlayan havalandırma motorunun (salyangozun) yapraklarınında yağ tabakasıyla dolarak gerekli randımanı vermemesi gereksiz elektirik sarfiyatına sebep olur.

Havalandırma motorunun zorlanmadan dolayı yanması bacanın atık buharının çekemicek duruma gelmesi.

En önemlisi ve tehlikesi yangın çıkma olasılığının çok yüksek olmasıdır. Kağuçuklaşan atık yağlar çok yanıcıdır.Bu durumda yanan bacaya müdahele çok zor hatta imkansızdır. Baca sıcaklığı artarak devam eder ve etrafındaki yakınındaki elektirik tesisatları kabloları ve yanacak madde olarak ne varsa yakar.Tek yapılacak şey mekanı mekanı güvenli şekilde terk ederek itfaiyenin gelmesini beklemektir.

Bu tür yağlı bacaların temizlenmesi kanunda zorunludur.Yoğunluk ve yağ oluşum popilasyonuna göre periyodik bakım ve temizlik şarttır..

Bireysel Hizmetlerimiz

Kurumsal Hizmetlerimiz

Hizmet Bölgeleri

Son Model Araçlarımız ve Uzman Personelimiz İle Hizmetinizdeyiz.

İletişim Bilgilerimiz